Podróżowanie to dla większości z nas upragniona i ekscytująca aktywność. Miesiącami oczekujemy na urlop i zwiedzanie nowych miejsc. Im wcześniej zaplanujemy naszą podróż tym większe mamy szanse na to, by zarezerwować najlepsze miejsce i jednocześnie nie przepłacić. Coraz częściej decydujemy się na kupno biletu lotniczego w internecie.O czym warto pamiętać, przed ich zakupem?

 

Kupno biletu lotniczego w internecie – na co zwrócić uwagę

Chociaż większość z nas coraz chętniej decyduje się na kupno biletu lotniczego online wciąż mamy związane z tym działaniem wątpliwości. Na co zwrócić uwagę, aby zwiększyć szanse na to ostateczną satysfakcję z tej usługi?

  • Cena! – jest to dość oczywisty czynnik, ale czasami możemy nie wziąć pod uwagę dodatkowych opłat związanych z podróżą, a więc kosztu dojazdu do lotniska oraz nadprogramowego bagażu. Planując podróż danymi liniami należy – każdorazowo sprawdzić wymagania odnośnie wagi i wymiarów bagażu podręcznego i rejestrowanego. Czasami nie są one bardzo wysokie, ale na pewno lepiej być na nie przygotowanym.
  • Sprawdź warunki składania reklamacji. Dobrze jest zdecydować się na taką linię lotniczą, która nie utrudnia tego procesu, dlatego trzeba bardzo dokładnie przeanalizować warunki rezerwacji (np.kiedy najpóźniej zostaniemy poinformowani jeśli nasz lot zostanie odwołany, jakie przysługują nam wtedy prawa, albo czy możemy bezpłatnie dokonać zmiany w rezerwacji). Oczywiście, nie chodzi o to, żeby zakładać, że wszystko co złe spotka właśnie nas, ale ponownie – nie dajmy się zaskoczyć.
  • Warunki podróży. Warto sprawdzić, czy możemy wybrać najbardziej pasujące nam miejsce w samolocie, a także zdobyć dodatkowe informacje o lotnisku, na którym przyjdzie nam się przesiadać.

 

Kupowanie biletów lotniczych online – dlaczego warto?

Główną zaletą zakupów online jest oczywiście ich szybkość. Nie musimy ani nigdzie jechać, ani stać w kolejce. Po prostu wybieramy najwygodniejszą dla nas porę na zakupy i za pomocą kilku kliknięć dokonujemy rezerwacji. Firmy oferujące przeloty upraszczają dla nas ten proces tak, aby większość z nas mogła go samodzielnie wykonać. Inną zaletą jest oczywiście niska ceną, jaką dzięki temu możemy uzyskać. Czasami promocyjne oferty obowiązują bardzo krótko, dlatego trzeba błyskawicznie podejmować decyzję.

Kupowanie biletów lotniczych online to naprawdę wygodny sposób na zorganizowanie wyjazdu. Jeśli przed podjęciem decyzji przeanalizujemy kilka najważniejszych punktów danej oferty znacznie zwiększymy własne szanse na to, by podróż spełniała nasze wszystkie wymagania.