Ryzyko odwołania lotu, to sytuacja, której obawia się każdy, kto czasem podróżuje. Ten niepokój pojawia się szczególnie często, jeśli planujemy skorzystać z tańszych linii lotniczych. Gdy wyjątkowo zależy nam pojawieniu się w danym miejscu o konkretnym czasie, może to wpływać nawet na chęć rezygnacji z tego środka transportu lub skorzystania z oferty droższych linii. Nie jest to jednak najlepsze rozwiązanie.

Odwołane loty Wizzair – powody i rozwiązanie sytuacji

Powody odwołania lotu mogą być bardzo różne – część z nich wywołana jest sytuacją, na którą nie miała wpływu organizacja pracy danej linii (mogą być nią niekorzystne utrzymujące się warunki pogodowe, bądź też kwestie związane z bezpieczeństwem.) Jednak są też takie przyczyny odwołania lotu, których można było uniknąć – a więc tutaj już winę ponosi przewoźnik. Warto mieć świadomość, że w takiej sytuacji, jako klienci mamy prawo do odszkodowania. Odszkodowanie za odwołany lot nie wynagrodzi w pełni przysporzonych nam trudności, jest jednak dobrą formą zabezpieczenia.

Odszkodowanie za odwołane loty Wizzair

Nie podlega wątpliwości, że sytuacja odwołanych lotów wymaga interwencji. Wizzair udostępnia poszkodowanym klientom trzy główne opcje – możliwość rezerwacji innego lotu na takiej samej lub – w najgorszym wypadku – podobnej trasie, zwrot poniesionych kosztów (w niektórych przypadkach także lotu powrotnego) lub odzyskanie wartości płatności powiększonej o 20% do wykorzystania na inny lot. .Jeśli sytuacja powstała z niepodważalnej winy przewodnika, mamy również prawo do uzyskania odszkodowania, która może wynieść od 250 do 400 EURO (w zależności od długości lotu).

Odwołane loty w Wizzair lub innego przewoźnika uprawniają do starań o rekompensatę finansową. W zależności od sytuacji przybiera ona różne formy.Jeśli masz wrażenie, że ten proces jest dla Ciebie zbyt skomplikowany, czasochłonny lub jeśli Twoje doświadczenia z reklamacjami są negatywne, warto rozważyć skorzystanie z usług firm, które zajmują się tym na co dzień.